Sala Amfiteatru:
- marţi, 16 noiembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh
- miercuri, 17 noiembrie, ora 19:00 – “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu
- joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Cinci femei de tranziţie” de Rodica Popescu Bitănescu
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Regina Mamă” de Manlio Santanelli
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Sâmbătă, duminică, luni” de Eduardi De Filippo
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “O noapte furtunoasă” de I.L. Caragiale
Sala 99:
- joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Scara pisicii” de Katalin Thuróczy
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Cu uşile închise” de Jean Paul Sartre
- duminică, 21 noiembrie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru Copii
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Scara pisicii” de Katalin Thuróczy
Sala Mare:
- vineri, 19 noiembrie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti” de Francis Veber
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti” de Francis Veber
- duminică, 21 noiembrie, ora 20:00 – “Tragedia lui Carmen” de Georges Bizet
Sala Atelier:
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Camerista” după Hermann Broch
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Dulcea pasăre a tinereţii” de Tennessee Williams
Sala Izvor:
- marţi, 16 noimebrie, ora 19:00 – “Arta”, regia Cristi Juncu
- miercuri, 17 noiembrie, ora 19:00 – “Mamouret”, regia Dinu Cernescu
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Căsătoria”, regia Yuriy Kordonskiy
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Sorry”, regia Yuriy Kordonskiy
Sala “Toma Caragiu”:
- duminică, 21 noiembrie, ora 18:30 – “Oblomov”, regia Alexandru Tocilescu
Sala Majestic:
- marţi, 16 noiembrie, ora 20:00 – “O noapte furtunoasă” de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija
- miercuri, 17 noiembrie, ora 18:00 – “O noapte furtunoasă” de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija
- joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva”, de Jonas Gardell
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Marchizul de Sade” de Doug Wright, regia Beatrice Rancea
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Şefele” de Werner Schwab, regia Sorin Militaru
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “În container” de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban
Sala Studio:
- marţi, 16 noiembrie, ora 18:00 – “Zeul măcelului” de Yasmina Reza, regia Cristian Hadji-Culea
- miercuri, 17 noiembrie, ora 20:00 – “Zeul măcelului” de Yasmina Reza, regia Cristian Hadji-Culea
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 20:30 – “Blifat” de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail
Sala “Horia Lovinescu”:
- luni, 15 noiembrie, ora 19:00 – “Tai ji Dao”
- marţi, 16 noiembrie, ora 19:30 – “Doi pe o bancă” de Tudor Mărăscu
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “30 de trepte”, regia Petre Bokor
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Clipe de viaţă” de William Saroyan, regia Cristian Dumitru
Sala “George Constantin”:
- luni, 15 noiembrie, ora 19:30 – “Anselmo” după Carlo Goldoni, regia Mihai Gruia Sandu
- marţi, 16 noiembrie, ora 19:30 – “O zi de vară” de Slawomir Mrozek, regia Marcel Ţop
- joi, 18 noiembrie, ora 19:30 – “Aniversarea” de Thomas Vinterberg şi Mogens Rukov, regia Vlad Massaci
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Platonov” de A.P. Cehov, regia Vlad Massaci
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:30 – “De trei ori dragoste”, regia Ulrike Döpfer
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:30 – “Anselmo” după Carlo Goldoni, regia Mihai Gruia Sandu
- joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Doamna noastră din Pascagoula”, de Tenessee Williams, regia Florin Fătulescu
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Mantia de stele”, de Milord Pavic, regia Nona Ciobanu
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Băieţii de aur”, de Neil Simon
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Spionul balcanic”, de Dusan Kovacevic, regia Claudiu Goga
Teatrul Foarte Mic:
- joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Blocaj în trafic”, de Bogdan Costin, regia Diana Iliescu
- vineri, 19 noiembrie, ora 19:00 – “Closer”, de Patrick Marber, regia Ilinca Stihi
- sâmbătă, 20 noiembrie, ora 19:00 – “Ca pe tine însuţi”, de Maria Manolescu, regia Radu Apostol
- duminică, 21 noiembrie, ora 19:00 – “Crazy stories in the city”, un spectacol de Arcadie Rus