Sala Majestic:
- miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 – “Şefele”, de Werner Schwab, regia Sorin Militaru;
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva”, de Jonas Gardell, un spectacol de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Gaiţele”, de Alexandru Kiriţescu, regia Alexandru Dabija;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Marchizul de Sade”, de Doug Wright, regia Beatrice Rancea;
- duminică, 14 noiembrie, ora 11.00 – “Aventurile lui Habarnam”, de Nikolai Nosov, regia Alexandru Dabija;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “În container”, de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban.
Sala Studio:
- miercuri, 10 noiembrie, ora 20.30 – “Blifat”, de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail;
- duminică, 14 noiembrie, ora 20.30 – “Graffiti. Drimz”, de Alina Nelega, regia Alina Nelega.
Sala Amfiteatru:
- marţi, 9 noiembrie, ora 19.00 – “Sâmbătă, duminică, luni”, de Eduardo De Filippo, regia Dinu Cernescu;
- miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 – “Cinci femei de tranziţie”, de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Sinucigaşul”, de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Livada de vişini”, de A. P. Cehov, regia Felix Alexa;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “O noapte furtunoasă”, de Ion Luca Caragiale, regia Felix Alexa;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Egoistul”, de Jean Anouilh, regia Radu Beligan.
Sala Atelier:
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Legea marelui inchizitor”, după Feodor Dostoievski, regia Radu Penciulescu;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Încă-i bine”, de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Un duel”, după A. P. Cehov, regia Alexandru Dabija;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt; regia Nicolae Scarlat.
Sala 99:
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Scara pisicii”, de Katalin Thuróczy, regia Irina Popescu Boieru;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Scara pisicii”, de Katalin Thuróczy, regia Irina Popescu Boieru;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Cu uşile închise”, de Jean Paul Sartre, regia Mircea Anca;
- duminică, 14 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul Naţional pentru Copii.
Sala Mare:
- duminică, 14 noiembrie, ora 20.00 – “Dineu cu proşti”, de Francis Veber, regia Ion Caramitru.
Sala Mare:
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Sunt un orb”, recital extraordinar Horaţiu Mălăele;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Avarul îndrăgostit”, de Cristian Juncu, după Moliere, regia Vlad Massaci;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Elling”, dramatizare de Axel Hellstenius în colaborare cu Petter Naess, după romanul “Fraţi de sânge”, de Ingvar Ambjornsen, regia Vlad Massaci;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Leonce şi Lena”, de Georg Bűchner, regia Horaţiu Mălăele.
Sala Studio:
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.30 – “Doamne ce… măcel!”, de Yasmina Reza, regia Lucian Giurchescu;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.30 – “Fata de mătase artificială”, de Irmgard Keun, regia Vlad Massaci;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.30 – “Fitness”, de Jacques de Decker, regia Mihai Bisericanu.
Sala “Horia Lovinescu”:
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “39 de trepte”, regia Petre Bokor;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Soţul Păcălit”, de Moliere, regia Mircea Cornişteanu;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Scandal la operă!”, de Ken Ludwig, regia Petre Bokor.
Sala “George Constantin”:
- marţi, 9 noiembrie, ora 19.30 – “Coasta Dracului”, comedie muzicală după Ion Creangă, Anton Pann, George Coşbuc, regia Toma Vasile;
- joi, 11 noiembrie, ora 19.30 – “Rinocerul Îndrăgostit”, de Liao Yimei, regia Mihai Lungeanu;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.30 – “Ai toată viaţa înainte!”, după Roman Gary, regia Alina Rece;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.30 – “True West”, de Sam Shepard, regia Alexandru Măzgăreanu;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.30 – “Vizitatorul”, de Eric Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga.
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Spionul Balcanic”, de Dusan Kovacevic, regia Claudiu Goga;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Furtuna”, de William Shakespeare, regia Cătălina Buzoianu;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Portretul doamnei T”, de Ana Maria Bamberger, regia Liana Ceterchi;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Mantia de stele”, după Milorad Pavic, regia Nona Ciobanu.
- miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 – “Crazy stories in the city”, un spectacol de Arcadie Rusu;
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Google ţara mea!”, de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Closer”, de Patrick Marber, regia Ilinca Stihi;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Dacă n-ai mai fi”, de Florian Zeller, regia Carmen Veştemeanu;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Promised land” (spectacol de dans, producţie UNTAC), conceptul şi coregrafia Arcadie Rusu, scenografia Ioana Paschca.
- luni, 8 noiembrie, ora 19.00 – “În rolul victimei”, de Vladimir şi Oleg Presniakov, regia Felix Alexa;
- marţi, 9 noiembrie, ora 19.00 – “Crimă la Howard Johnson”, regia Emanuel Pârvu;
- miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 – “Zaruri şi cărţi”, de Sam Henry Kass, regia Florin Piersic Jr.;
- joi, 11 noiembrie, ora 19.00 – “Peşte cu mazăre”, de Ana Maria Bamberger, regia Olga Turdorache;
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 – “Nebuna din Chaillot”, de Jean Giraudoux, regia Alice Barb;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Nebuna din Chaillot”, de Jean Giraudoux, regia Alice Barb;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Baba care ascultă ABBA”, de Catherine Aigner, regia Theo Herghelegiu.
Sala “Toma Caragiu”:
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 – “Oscar şi tanti Roz”, regia Chris Simion;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 – “Oscar şi tanti Roz”, regia Chris Simion.
Sala Izvor:
- joi, 11 noiembrie, ora 19.30 – “Imediat”, regia Camille Boitel (Ambasada Franţei şi Institutul Francez din Bucureşti prezintă un spectacol extraordinar, la frontiera dintre circ, dans şi teatru);
- vineri, 12 noiembrie, ora 19.30 – “Imediat”, regia Camille Boitel;
- sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.30 – “Imediat”, regia Camille Boitel;
- duminică, 14 noiembrie, ora 19.30 – “Căsătoria”, regia Yuriy Kordonskiy.