Programul spectacolelor de teatru 29 nov. – 5 dec. 2010

0

Publicat la 29 Nov 2010, de către mada, în Program, Teatru

Teatrul Naţional Bucureşti

Sala Amfiteatru: marţi, 30 noiembrie, ora 19.00 – “Egoistul”, de Jean Anouilh;

miercuri, 1 decembrie, ora 19.00 – ” Încă-i bine!”, de Rodica Popescu Bitănescu;

joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Scara pisicii”, de Katalin Thuróczy;

vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Egoistul”, de Jean Anouilh;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Regina Mamă”, de Manlio Santanelli;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Livada de vişini”, de A.P. Cehov.

Sala Mare: joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Sânziana şi Pepelea”, după Vasile Alecsandri;

vineri, 3 decembrie, ora 20.00 – “S-a sfârşit cum a-nceput”, de Sean O’Casey;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 20.00 – “Dineu cu proşti”, de Francis Veber;

duminică, 5 decembrie, ora 20.00 – “S-a sfârşit cum a-nceput”, de Sean O’Casey.

Sala Atelier: duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt.

Sala 99: joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Cu uşile închise”, de Jean Paul Sartre;

duminică, 5 decembrie, ora 11.00 – Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Nottara

Sala “Horia Lovinescu”: luni, 29 noiembrie, ora 19.30 – “Soţul păcălit”, de Molière, regia Mircea Cornişteanu;

marţi, 30 noiembrie, ora 19.30 – “Mincinosul”, de Carlo Goldoni, regia Toma Enache;

miercuri, 1 decembrie, ora 19.30 – “Operele complete ale lui WLM ŞXPR” (prescurtate) (Spectacol cedat), de J. Borgeson, A. Long, D. Singer, regia artistică Petre Bokor;

vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Titanic vals”, de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Opera de trei parale”, de Bertolt Brecht, regia Diana Lupescu;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “39 de trepte”, regia Petre Bokor.

Sala “George Constantin”: luni, 29 noiembrie, ora 19.30 – “Anselmo”, după Carlo Goldoni, regia Mihai Gruia Sandu;

miercuri, 1 decembrie, ora 19.30 – “Rinocerul îndrăgostit”, de Liao Yimei, regia Mihai Lungeanu;

joi, 2 decembrie, ora 19.30 – “Blues”, de Arthur Miller, regia Petre Bokor;

vineri, 3 decembrie, ora 19.30 – “Romanţioşii”, de Edmond Rostand, regia Alexandru Dumitru Măzgăreanu;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.30 – “Ai toată viaţa înainte!”, după Roman Gary, regia Alina Rece;

duminică, 5 decembrie, ora 19.30 – “De trei ori dragoste”, regia Ulrike Döpfer.

Teatrul Odeon: miercuri, 1 decembrie, ora 19.00 – “Gaiţele”, de Alexandru Kiriţescu, regia Alexandru Dabija;

joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Şefele”, de Werner Schwab, regia Sorin Militaru;

vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Marchizul de Sade”, de Doug Wright, regia Beatrice Rancea;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva”, de Jonas Gardell;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Ultima femeie a senorului Juan” de Leonid Juhovitki.

Sala Studio: joi, 2 decembrie, ora 20.30 – “Filmul pe scena/ 1″;

duminică, 5 decembrie, ora 11.00 – “Blifat”, de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail.

Teatrul Bulandra

Sala “Toma Caragiu”: miercuri, 1 decembrie, ora 19.00 – “O scrisoare pierdută”, regia Doru Ana;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Scaunele”, regia Felix Alexa;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Măscăriciul”, regia Horaţiu Mălăele.

Sala Izvor: vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Tatăl”, regia Cătălina Buzoianu,

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Arta”, regia Cristi Juncu;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Voiajul domnului Perrichon”, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Mic: joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Furtuna”;

vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Pe gaura cheii”;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Băieţii de aur”.

Teatrul Foarte Mic: joi, 2 decembrie, ora 19.00 – “Interzis sub 18 ani”;

vineri, 3 decembrie, ora 19.00 – “Closer”;

sâmbătă, 4 decembrie, ora 19.00 – “Google ţara mea!”;

duminică, 5 decembrie, ora 19.00 – “Ca pe tine însuţi”.

Implică-te şi transmite mai departe:
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks

Pe aceeaşi temă despre viaţa artistică...

  • Programul spectacolelor de teatru 1-7 Nov.2010
    Teatrul Metropolis: luni, 1 noiembrie, ora 19:00 – “Podu`”, regia Horaţiu Mălăele; marţi, 2 noiembrie, ora 19:00 – “Podu’”, regia Horaţiu Mălăele; miercuri, 3 noiembrie, ora 19.00 – “Peşte cu mazăre”, regia Olga Tudorache; joi, 4 noiembrie, ora 18.00
  • Programul spectacolelor de teatru 15- 21 Nov.2010
    Teatrul Naţional Bucureşti Sala Amfiteatru: marţi, 16 noiembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh miercuri, 17 noiembrie, ora 19:00 – “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu joi, 18 noiembrie, ora 19:00 – “Cinci femei de tranziţie” de Rodica
  • Programul spectacolelor de teatru 18-23 Oct.2010
    Teatrul Metropolis: marţi, 19 octombrie, ora 19.00 – “Peşte cu mazăre”, de Ana-Maria Bamberger, regia Olga Tudorache; joi, 21 octombrie, ora 19.00 – “Peşte cu mazăre”, de Ana-Maria Bamberger, regia Olga Tudorache; vineri, 22 octombrie, ora 19.00 –
  • Programul spectacolelor de teatru 6- 12 Dec.2010
    Teatrul Naţional Bucureşti Sala Amfiteatru: marţi, 7 decembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh; miercuri, 8 decembrie, ora 19:00 – “Sinucigaşul” de Nikolai Erdman; joi, 9 decembrie ora 19:00 – “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu; vineri, 10 decembrie,
  • Programul spectacolelor de teatru 22-28 Nov.2010
    Teatrul Naţional I.L. Caragiale: Sala Amfiteatru; marţi, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Încă-i bine!”, de Rodica Popescu Bitănescu; joi, 25 noiembrie, ora 19.00 – “Scara pisicii”, de Katalin Thuróczy; vineri, 26 noiembrie, ora 19.00 – “Cinci femei

Lasă o părere