Teatrul Nottara:
Sala “Horia Lovinescu”:
- luni, 13 decembrie, ora 19:30 – “Hangiţa” de Carlo Goldoni, un spectacol de Tino Geirun;
- marţi, 14 decembrie, ora 19:30 – “Balkanic Zeppelin” concert Mike Godoroja & Blue Spirit şi Marius Mihalache;
- miercuri, 15 decembrie, ora 19:30 – “Soţul păcălit” de Moliere, regia Mircea Cornişteanu;
Sala “George Constantin”:
- miercuri, 15 decembrie, ora 19:30 – “Rinocerul îndrăgostit” de Liao Yimei, regia Mihai Lungeanu;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:30 – “Scrisori romantice”, un spectacol de Cristina Lascu.
Teatrul Naţional Bucureşti:
Sala Amfiteatru:
- marţi, 14 decembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;
- miercuri, 15 decembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;
- joi, 16 decembrie, ora 19:00 – “Livada de vişini” de A.P. Cehov, regia Felix Alexa;
- vineri, 17 decembrie, ora 19:00 – “Noiembrie” de Ana Maria Bamberger, regia Alice Barb;
- sâmbătă, 19 decembrie, ora 19:00 – “A patra soră” de Janusz Glowacki, regia Alexandru Colpacci;
- duminică, 19 descembrie, ora 19:00 – “Iubiri interzise” de Yukio Mishima, regia Issey Takizawa.
Sala 99:
- miercuri, 15 decembrie, ora 19.00 – “Cu uşile închise” de Jean Paul Sartre, regia Mircea Anca;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:00 – “Scara pisicii” de Katalin Thuroczy, regia Irina Popescu Boieru;
- duminică, 19 decembrie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru copii;
Sala Mare:
- joi, 16 decembrie, ora 20:00 – “Tragedia lui Carmen” după Georges Bizet, regia Ion Caramitru;
- vineri, 17 decembrie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti de Francis Veber, regia Ion Caramitru;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti” de Francis Veber, regia Ion Caramitru;
- duminică, 19 decembrie, ora 19:00 – “Toţi fiii mei” de Arthur Miller, regia Ion Caramitru;
Sala Atelier:
- joi, 16 decembrie, ora 19:00 – “Tectonica sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat;
- vineri, 17 decembrie, ora 19:00 – “Dulcea Pasăre a tinereţii” de Tennessee Williams, regia Tudor Mărăscu;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:00 – “Camerista” după Hermann Broch, regia Dan Stoica;
- duminică, 19 decembrie, ora 19:00 – “Cinci femei de tranziţie” de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu.
Teatrul Mic:
- joi, 16 decembrie, ora 19:00 – “Băieţii de aur” de Neil Simon, traducerea Andrei Bantaş;
- vineri, 17 decembrie, ora 19:00 – “Cum iubeşte cealaltă jumătate” de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu;
- sâmbătă, 17 decembrie, ora 19:00 – “Doamna noastră din Pascagoula” de Tennessee Williams, traducerea Ioana Ieronim şi Rodica Fătulescu, regia Florin Fătulescu;
- duminică, 19 decembrie, ora 19:00 – “Hotelul dintre lumi” de Eric-Emmanuel Schmitt, traducerea Costin Manoliu şi Valentin Protopopescu, un spectacol de Alice Barb.
Teatrul Foarte Mic:
- vineri, 17 decembrie, ora 19:00 – “Interpretul” de Tristan Bernard, traducerea Radu Beligan, regia Radu Gheorghe;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:00 – “Ca pe tine însuţi” de Maria Manolescu, regia Radu Apostol;
- duminică, 19 decembrie, ora 19:00 – “Interzis sub 18 ani” de Mihaela Michailov, regia Ioana Păun.
Teatrul de Comedie:
Sala Mare
- miercuri, 15 decembrie, ora 19:00 – “Revizorul” de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele;
- joi, 16 decembrie, ora 19:00 – “Sunt un orb”, recital Horaţiu Mălăele;
- vineri, 17 decembrie, ora 19:00 – “…escu” de Tudor Muşatescu, regia Alexandru Dabija;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:00 – “Cântăreaţa cheală” de Eugene Ionesco, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză;
- duminică, 19 decembrie, ora 19:00 – “Elling”, dramatizare de Axel Hellstenius în colaborare cu Petter Naess după romanul “Fraţi de sânge” de Ingvar Ambjornsen, regia Vlad Massaci.
Sala Studio:
- miercuri, 15 decembrie, ora 19:30 – “O lume pe dos”, regia Iarina Demian;
- sâmbătă, 18 decembrie, ora 19:30 – “Visul lui Don Quijote”, adaptare de Dan Tudor după Cervantes şi Bulgakov, regia Dan Tudor;
- duminică, 19 decembrie, ora 11:00 – “Visul lui Don Quijote”, adaptare de Dan Tudor după Cervantes şi Bulgakov, regia Dan Tudor.