Sala Amfiteatru:
- marţi, 7 decembrie, ora 19:00 – “Egoistul” de Jean Anouilh;
- miercuri, 8 decembrie, ora 19:00 – “Sinucigaşul” de Nikolai Erdman;
- joi, 9 decembrie ora 19:00 – “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu;
- vineri, 10 decembrie, ora 10:00 – “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:00 – “Sinucigaşul” de Nikolai Erdman;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:00 – “Sâmbătă, duminică, luni” de Eduardo De Filippo.
Sala Atelier:
- miercuri, 8 decembrie, ora 19:00 – “Tectonica sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt;
- joi, 9 decembrie, ora 19:00 – “Camerista” după Hermann Broch;
- vineri, 10 decembrie, ora 19:00 – “Spitalul special” de Iosif Naghiu;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 20:00 – “Dialoguri şi fantezii în jazz”;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:00 – “Legenda Marelui Închizitor” după Feodor Dostoievski.
Sala Mare:
- miercuri, 8 decembrie, ora 19:00 – “Burghezul Gentilom” după J.B.P. Molière;
- vineri, 10 decembrie, ora 19:00 – “Sânziana şi Pepelea” după Vasile Alecsandri;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti” de Francis Veber;
- duminică, 12 decembrie, ora 20:00 – “S-a sfârşit cum a-nceput” de Sean O’Casey.
Sala 99:
- joi, 9 decembrie, ora 19:00 – “Cu uşile închise” de Jean Paul Sartre;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:00 – “Scara pisicii” de Katalin Thuróczy;
- duminică, 12 decembrie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru copii.
Sala “Horia Lovinescu”:
- marţi, 7 decembrie, ora 19:30 – “Pluralul englezesc’ de Alan Ayckbourn, regia Toma Enache;
- joi, 9 decembrie, ora 19:00 – “Doamna şi specialistul” adaptare de Catrinel Dumitrescu, după o idee de Pauline Daumale, un spectacol de Radu Nichifor;
- vineri, 10 decembrie, ora 19:00 – “Umor, amor, fior de dor în Bucureşti”, regia Diana Lupescu;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 11:00 – “Umor, amor, fior de dor în Bucureşti”, regia Diana Lupescu;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:00 – “Opera de trei parale” de Bertolt Brecht, regia Diana Lupescu;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:00 – “Clipe de viaţă” de William Saroyan, regia Cristian Dumitru.
Sala “George Constantin”:
- marţi, 7 decembrie, ora 19:30 – “C.E.O. – Chief Executive Officer” de Stig Larsson, regia Andreea Vulpe;
- joi, 9 decembrie, ora 19:30 – “Soţul păcălit” de Molière, regia Mircea Cornişteanu;
- vineri, 10 decembrie, ora 19:30 – “True West” de Sam Shepard, regia Alexandru Mâzgăreanu;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:30 – “În piaţa Vladimir” de Ludmila Razumovskaia, regia Petru Hadârcă;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:30 – “Blues” de Arthur Miller, regia Petre Bokor.
- luni, 6 decembrie, ora 19:00 – “Podu’” de Paul Ioachim;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:00 – “Zaruri şi cărţi” de Sam Henry Kass;
- duminică, 12 decembrie, ora 11:00 – “Nebuna din Chaillot” de Jean Giraudoux;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:00 – “Baba care ascultă Abba” de Catherine Aigner.
- marţi, 7 decembrie, ora 20:30 – “Nostalgia”, spectacol de muzică din Renaştere şi Baroc;
- miercuri, 8 decembrie, ora 20:30 – “Graffiti drimz” de Alina Nelega;
- joi, 9 decembrie, ora 19:00 – “joi.megaJoy” de Katalin Thuroczy, regia Radu Afrim;
- vineri, 10 decembrie, ora 19:00 – “joi.megaJoy” de Katalin Thuroczy, regia Radu Afrim;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 20:30 – “Blifat” de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail;
- duminică, 12 decembrie, ora 11:00 – proiecţia spectacolului de teatru TV “… escu”, dedicată actorului Ştefan Mihăilescu Brăila;
- duminică, 12 decembrie, ora 19:00 – “Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva” de Jonas Gardell.
- miercuri, 8 decembrie, ora 19:00 – “Dumnezeul de a doua zi” de Mimi Brănescu, regia Claudiu Goga;
- sâmbătă, 11 decembrie, ora 19:00 – “9 grade la Paris”, regia Peter Kerek.